لیالی قدر

به نام خدا

با نام و یاد او که هستی بخش انسان هاست و هدایتگر هر آن کس که به دنبال هدایت می گردد.

در ماه پر فیض رمضان شب هایی چنان با عظمت نهفته است که ما و بسیاری از افراد حتی قادر به درک آن نیستیم.شب های قدر که خداوند آن شب را برابر با هزار ماه می داند و بلکه بالاتر که هست و ما را یارای درک عظمت آن نیست.

احیا و شب زنده داری این شبها خود فلسفه ی عجیبی دارد و تنها ما به بیداری در آن فکر می کنیم.چه خوب بود اگر می توانستیم از این بیداری و احیا نهایت استفاده را می بردیم.

استفاده هایی که بزرگترین آن ،به خود آمدن و پی بردن به چگونگی اعمال و رفتارمان و ان شاءا... تلاش در سمت و سوی خدایی شدن و نیز مخالفت نمودن با هواهای نفسانی. یا به عبارتی توجه به بندگی حق و رهایی از بند نفس اماره که هر آن ما را به سوی خود می کشاند.

بار الها یاریمان کن تا در این ایام که شهادت امیر مومنان حضرت علی(ع) میباشد قدری به خود بیاییم و به بندگی تو بیندیشیم.

مولا جان به مدد تو دل بسته ایم و با شب زنده داری آرزومندیم بتوانیم به فطرت پاک خود برگردیم . پس ما را یاری فرما.آمین

الهی و ربی من لی غیرک - ما به جز تو کسی را نداریم و به کسی هم دل نمی بندیم پس دست ناتوان ما رابگیر و در این شبهای قدر ، منتهای آرزوی ما که همانا تعجیل در فرج آقا و سرورمان امام عصر روحی فداه است را برآورده ساز. ما را از منتظران فرجش مقدر فرما و در تحت عنایات آن حضرت ، حوایج مشروعه ی ما را برآورده به خیر فرما.

به ما آن آگاهی را هدیه فرما که با معرفت هر چه تمام تر به عبادتت بپردازیم و مبادا که با این قلیل توجهات خود را طلبکار بدانیم که هر چه کنیم نمی توانیم قدری از آنچه بر عهده مان است را انجام دهیم.

یا کریم و یا رب

/ 0 نظر / 5 بازدید