مشکلات جوانان

به نام خداوند بخشنده مهربان

امروز با خود و درون خود به فکر فرو رفته و راجع به جوانان ، این امید های آینده و سازندگان جامعه ی فردای ایران ، قدری به تأمل نشستم.

اندیشیدن یک جوان برای دیگر هم ردیفان خود چیزی نیست که باور داشتن و پذیرفتنش دشوار به نظر آید بلکه این مورد را خاطر نشان می کند که خیلی از افراد به دلیل جوان بودن جمعیت کشورمان ، رسیدگی به مسایل این قشر را کاری غیر ممکن و یا غیر قابل دسترسی فرض می نمایند البته و صد البته که دچار اشتباهی فاحشند که مشکلات را برایشان راه حل عملی نمی یابند.

از جمله ی این مسایل عمدتاً باید از وضعیت اشتغال و به پیروی از آن مسئله ی اقتصادی دانست چرا که با داشتن یک شغل مناسب در اجتماع عمده و اکثر موارد دیگر به گونه ی شگفت انگیزی روبه راه خواهد شد.

باز هم از دیگر موضوعات ازدواج و تشکیل نهاد خانواده برای آنهاست که باید مسئولین عزیز کشور به فکرباشند تا هرچه زودتر راه حلی بیابند هر چند آن هم تبعی از نداشتن کار و به دنبال آن مشکلات عدیده ی اقتصادی خانواده ها و بخصوص جوانان است.

پس بیاییم تمام هم خود را بکار گرفته تا در این راستا با بهبود وضعیت اشتغال برای این قشر عظیم جامعه و در این برهه از زمان که طرح هدفمند کردن یارانه ها نیز در دستور کار دولت قرار دارد فکری بکر و سازنده داشته باشیم.

به امید روزی که برای هر جوان ایرانی آن موقعیت و امکان اجتماعی بوجد آید که بتواند با تشکیل خانواده برای خود و اجتماعی که در آن زندگی می کند فرد مثمر ثمری بوده و از نیروی جوانی خود در راه پیشرفت همه جانبه ی کشورش بهره برگیرد.

ان شاء ا ...

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید